Marry Murínová – PSF Trenčín

Tak ako vtedy, keď som v detstve sedávala u mojej prastarkej a išla si kresliť. Moja prastarká pri tom sledovala televízne noviny a pri každom druhom príspevku vravela: „Marianka, toto si zapamätaj, to je dôležité.“ A ja som si pamätala, hoci nechápala. Nechápala som, o čom sú tie politické voľby a prečo je to také dôležité. A tak som sa veľmi ponáhľala dospieť, aby som to pochopila. Aby som zmenila svet, pretože mojím najväčším strachom bolo, že umriem a nik si nebude pamätať, že som žila.

Túžila som byť redaktorkou, robiť reportáže z parlamentu a celému tomu chápať. Dnes viem, že som mala šťastie, že som sa v skorom veku stala matkou. Život ma preniesol mnohými lekciami a verím, že ešte pár ich ešte pre mňa nachystaných má. S pribúdajúcimi rokmi som prešla rôzne povolania od SBS až po manažéra, či SZČO či konateľa. Stretávam sa denne so ženami, ktoré prekonali rôzne prekážky, ktoré sú na ceste prekonania, či ešte ich len tento krok čaká.

Tajné zbrane ženy sa neschovávajú v jej podprsenke, ako nám chceli muži nahovoriť. Tajná zbraň žien ich neúnavnosť. To, ako žena ide za svojím snom, to ako zvláda situácie, to ako neúnavne dokáže milovať i bojovať…

Pre spoločnosť slabá žena dokáže pohnúť svetom. Dokáže sa spojiť s inými ženami, aby založila PSF progresívne ženy. Chce počúvať, chce pomáhať, chce Slovensku dať vedieť, že sme tu – my, ŽENY.

Ženy ( a i mnohí muži ), ktoré chcú byť rovnocennými partnerkami mužom, ktoré chcú upozorniť na násilie páchané na ženách, ktoré chcú mať právo rozhodovať o sebe a svojom živote,…, tie sa stretli v Bratislave a vytvorili ženskú platformu Progresívne ženy. A vďaka ich tvrdej práci je Slovensko o kúsok informovanejšie. No akčné ženy, ktoré majú čím prispieť k tomu, aby sa naše dcéry mali lepšie, žijú na celom Slovensku. A aby práca na lepšom zajtrajšku nebola len o cestovaní, Trenčiansky kraj má svoju prvú mimobratislavskú bunku PSF.

Moje meno je Mariana Murínová, som žena, matka, manažérka, podnikateľka, člen Progresívneho Slovenska a chcem s Vami meniť Slovensko na stretnutiach PSF Progresívne ženy v Trenčíne. Môžete ma kontaktovať mailom na murinova@progresivnezeny.sk. Teším sa na spoločnú spoluprácu.