Kto sme?

NAŠE CIELE

Sme ženská platforma Progresívneho Slovenska. Usilujeme sa o progresívny pohľad na riešenie dôležitých tém rodovej rovnosti a odstránenia sexizmu zo všetkých sfér spoločenského života.
Našimi členkami a členmi sú ľudia z rôznych sociálnych a profesijných pozadí so spoločným záujmom na vytváraní spoločnosti, v ktorej žiadna žena nebude znevýhodňovaná iba preto, že je žena.
Naším cieľom je nielen zadefinovať základné problémy žien v slovenskej spoločnosti, ale tiež systematicky vytvárať tlak na úrady, inštitúcie a politikov, aby sa tieto problémy zodpovedne a zmysluplne riešili a vyriešili. Chceme Slovensku ukázať, že politika nie je strašiak. Je to normálna oblasť života, v ktorej môžu pôsobiť schopní ľudia akéhokoľvek pohlavia.
Ako skupina sa neustále rozrastáme o mnoho odborníčok a odborníkov i laické sympatizantky a laických sympatizantov. Ak sa chceš o nás a našej činnosti dozvedieť viac, prípadne máš nápady či pripomienky, sleduj našu stránku, alebo príď na nami organizovanú udalosť či diskusiu. Bude ich veľa, rady (i radi) ťa uvidíme.

Naše aktivity

Ako skupina aktívnych ľudí sa zapájame do rôznych aktivít, vytvárame stretnutia a budujeme komunitu.

Čo nás najbližšie čaká?

Pravidelné stretnutia, rôzne udalosti a aktivity. Na všetkých udalostiach Vás radi uvidíme.

Pridaj sa aj ty!

Zaujímate sa o aktuálne dianie, ste aktívny a chceli by ste sa pridať do nášho tímu? Neváhajte a napíšte nám.